Łączmy działania

Connecting
Arts

co robimy?

Stałe zajęcia edukacyjne

Stałe zajęcia edukacyjne (pn-pt): 

CONTEMPORARY EXALT EXPERIENCE
program zajęć oparty jest na połączeniu różnych formach 
i technikach: techniki tańca współczesnego, floor work, movement, animal flow, modern jazz, ruch sceniczny, ciężar ciała, partnerowanie, interaktywne gry i zabawy sceniczno-aktorskie, improwizacja ruchowa, działania w procesie, praca z oddechem, głosem, rytmem i muzyką, ćwiczenia aktorskie, stretching, joga i pilates. Celem zajęć jest poszerzenie 
i przełamanie zakresów fizycznych jak i psychicznych 
u tancerzy oraz maksymalne eksploatacja ciała. Aktywne rozbudzenie wyobraźni, pogłębienie świadomości mechaniki ciała, ulepszenie techniki, estetyki ruchu, koordynacji i pamięć ruchowej. 
I Daria Szymańska 

PROGRESSING BALLET
Zajęcia wspierające inne techniki tańca i ruchu poprzez zastosowaniu treningu pamięci ciała, mobilizacji mięśniowo-stawowej oraz automasażu. Technika koncentruje się na zróżnicowanych formach aktywności danych partii  przy zastosowaniu koncentracji i stabilności rdzenia, ułożeniu ciała, balansu i wyrównaniu energetyki.
Celem jest świadome wspomaganie i rehabilitowanie mięśniowo-kostne, wzmocnienie i rozciągnięcie.
I Daria Szymańska

AKRO
Na zajęciach z akrobatyki pracujemy nad poprawą ogólnej sprawności fizycznej całego ciała - wzmacniamy mięśnie, rozwijamy koordynacje ruchową, ćwiczymy równowagę, polepszamy gibkość, zwinność oraz skoczność. Ponad to zajęcia te pomagają w przełamywaniu lęków, uczą wytrwałości, dyscypliny, koncentracji, systematyczności i pewności siebie. Treningi odbywają się z wykorzystaniem ścieżek powietrznych AirTrack, puzzli, materacy itp. Akrobatyka to idealne zajęcia uzupełniające dla tancerzy oraz osób trenujących inne dyscypliny sportowe, a także dla tych, którzy dopiero chcieliby  rozpocząć swoją przygodę z tego typu aktywnością fizyczną.  
I Patrycja Fidelus 
 
TANIEC KLASYCZNY
Lekcja tańca klasycznego obejmuje ćwiczenia przy drążku, na środku sali, skoki oraz pointy. Podczas zajęć z tańca klasycznego największy nacisk kładziony jest  na techniczne  wykonywanie ćwiczeń. Ponad to pracujemy nad  tanecznością, poprawą balansu ciała, rozwijaniem koordynacji oraz pamięci ruchowej. W trakcie lekcji obok umiejętności praktycznych zdobywana jest również wiedza teoretyczna dotycząca techniki tańca klasycznego.  Są to zajęcia przeznaczone przede wszystkim dla osób, które opanowały podstawy tańca klasycznego i/lub są tancerzami pokrewnych technik tanecznych. 
I Patrycja Fidelus  

BODY FLOW ACTING  
Energia, myśl, intencja, emocja. Co powoduje ciałem? I w jak sposób nim kierować, tak aby uzyskać oczekiwany stan, zachować autentyczną ekspresję i opowiedzieć historię? Poszukuję i zbieram ćwiczenia i techniki, które w bezpieczny sposób pozwolą na swobodną pracę z ciałem, a aktora traktują jako świadomego twórcę. Bazuję na wiedzy zdobytej w Szkole Filmowej, jak również metodach, które poznałam za granicą. Główną inspiracją są techniki Alexandera Lowena, Life force oraz Moment Work. Body flow acting ukierunkowane jest na pracę laboratoryjną, obserwację, interakcję i uważność na ciało i emocje.  
I Dorota Ptaszek 

IMPROWIZACJA
Improwizacja to negocjowanie z wzorcami jakimi "myśli" nasze ciało. Improwizacja w kontakcie to negocjacja pomiędzy wzorcami jakimi "myśli" ciało partnera. To przepływ. Gdzie prowadzenie i podążanie gubią swoje znaczenie a ruch staje się formą egalitarną.

Cofniemy czas i przyjrzymy się aspektowi kreowania energii w duecie, pochodzącemu z początków istnienia formy. Wiąże się on z założeniami Aikido i pozwala na generowanie i kierowanie przepływem energii kinetycznej pomiędzy partnerami.
I Sebastian Flegiel

splot działań artystycznych

Kolektyw

KOLEKTYW
Ideą „Kolektywu” jest tworzenie możliwości. 
Ideą możliwości- wykorzystanie szansy. 
Zespół młodych, kreatywnych i doświadczonych instruktorów postawił przed sobą jasny cel:
 przygotować i udostępnić przestrzeń, w której każdy, kto czuje się w teatrze jak w domu będzie miał szansę odnaleźć swoją drogę. 
Szeroki przekrój zajęć teoretycznych i praktycznych: muzyka, taniec, aktorstwo, kostiumografia, scenografia, obsługa techniczna, dramatopisarstwo pozwoli na kompleksowe przygotowanie przyszłych absolwentów Kolektywu. 
Każdy rok dzielimy na semestry, każdy semestr kończymy pokazem pracy warsztatowej- podsumowanie zdobytej wiedzy, doświadczenia, możliwość weryfikacji 
w profesjonalnych warunkach. Jednak Kolektyw to nie tylko edukacja. 
Równie duży nacisk kładziemy na wspólnotę. 
Splot pracy oraz przyjaźni, spotkanie ucznia z instruktorem oraz człowieka z człowiekiem, przebywanie 
i współoddziaływanie. Każdy weekend staje się pożywką dla wrażliwości człowieka, który potrafi patrzeć i widzieć, słuchać i słyszeć. 
My przygotowujemy przestrzeń, Wy ją wypełniacie. Tworzymy to wspólnie. Tworzymy Kolektyw.    

oraz

organizacja i produkcja

ORGANIZACJA I PRODUKCJA 
spektakli, koncertów, wydarzeń artystycznych 

SPEKTAKLE

EDUKACJA
WARSZTATY

CHOREOGRAFIA
PRODUKCJE FILMOWE
OPRAWA WYDARZEŃ 

SCENOGRAFIA
KOSTIUMY
FOTOGRAFIA
ANIMACJA 

CYKLICZNE WARSZTATY 

OBOZY ARTYSTYCZNE dzieci/ dorośli