Współtwórcy

spektakle i edukacja

Współtwórcy

Współtwórcy

Julia Maria Kołodziej  Social Media Instagram Marketing Manager
Absolwentka Warsztatowej Akademii Musicalowej, tancerka na scenie Teatru Muzycznego Roma 
i scenie Hali Torwar, absolwentka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, Kierunku Tancerz-Choreograf w Łodzi, Państwowej Szkoły Muzycznej im. Józefa Elsnera i Studia Aktorskiego Lart w Krakowie. Była częścią Międzynarodowego Kolektywu Tancerzy Tańca Współczesnego UGOIQ pod kierownictwem Ayumi Toyabe (Japonia). Działa artystycznie zgłębiając swoją wiedzę w Polsce i w Budapeszcie. Zajmuje się wokalistką i tańcem współczesnym. Początkowo w Connecting Arts and Theatre Dance Company działała jako tancerka, obecnie pełni rolę Social Media Instagram Marketing Manager.

Angelika Gaj  Marketing, PR      
Wokalistka, choreograf, pedagog i kompozytor. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, na specjalności Musical oraz Choreografia i techniki tańca, a także Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie, na wydziale piosenki estradowej i fortepianu jazzowego. Od ponad roku czynnie działa także w obszarze marketingu i PR, specjalizując się głównie w content marketingu. Z grupą Conecting Arts and Theatre Dance Theatre współpracuje od wielu lat jako tancerka zespołu, realizując liczne projekty teatralne i performansy. Aktualnie wspiera też działania marketingowe grupy.

Alicja Tranda – koordynator produkcji
Absolwentka architektury oraz międzywydziałowych studiów na Uniwersytecie Łódzkim z gospodarki przestrzennej. Należała do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Aleksandra Tansmana w Łodzi w klasie skrzypiec. Wokalistka w niezależnych projektach muzycznych. Tancerka eksplorująca wiele różnorodnych technik. Łączy różnorodne doświadczenia artystyczne wierząc, że fuzja dziedzin sztuki pogłębia jej odbiór i uwrażliwia, poszerza granice nieznanego. Obecnie project manager Fundacji Lux Pro Monumentis, organizatora Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival, odpowiedzialna m.in. za projekty graficzne, program artystyczny festiwalu oraz za tworzenie i koordynację instalacji artystycznych prezentowanych w przestrzeni miejskiej.
Współpracuje z Connecting Arts and Theatre Dance Company jako koordynator  wydarzeń i festiwali artystycznych, a także metodyk  pracy wokalnej, ukierunkowanej dla tancerzy i aktorów. W trakcie zajęć warsztatowych prowadzi zajęcia z mobilizacji głosu, impostacji i dykcji, opartych o ruch i przestrzeń.

Patryk Kabała – aktor, reżyseria światła, technika
 
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera, Wydział Aktorski w Łodzi. Choć nieustannie realizuje się jako aktor teatralny i filmowy, z Connecting Arts and Theatre współpracuje także jako reżyser światła i technik. Zamiłowanie do  techniki i elektroniki oraz połączenie tego z naturalnymi zdolnościami manualnymi i  wrażliwością artystyczną, zaowocowały pomysłem na markę Zaplanowani. Swoją pracę buduje na dokładności i nieszablonowych koncepcjach, a od angielskiego „sky is the limit” woli swojskie „nie ma, że się nie da”. 

Jakub Górski – reżyser światła, technika  Od wielu lat działa jako technik i realizator teatralny. Tworzy oprawy świetlne eventów, wydarzeń artystycznych i spektakli w całej Polsce. Regularnie działa przy łódzkich teatrach, festiwalach  i wydarzeniach kulturalnych. (Teatr Studyjny, Teatr Nowy, Teatr V6, Festiwal Czterech Kultur, Festiwal Szkół Teatralnych) Obiektem jego zainteresowań są inteligentne technologie i gadżety elektroniczne, które wykorzystuje w swoich realizacjach. Nieustannie rozwija swoje zainteresowania i wiedze w zakresie technologii, dziedzin wspierających, zdobywając dodatkowe uprawnienia i kompetencje. Jego motto brzmi: „Nie ma rzeczy nie do zrobienia, trzeba je dobrze podłączyć”. 
Zaplanowani – Przestrzeń realizacji technologicznych, której twórcami są Patryk i Kuba. Wspólnie kreują kompleksową obsługę techniczną wydarzeń artystycznych. Odpowiadają za reżyserię i realizację światła, a także za  efekty sceniczne, oprawę wizualną i dekorację światłem. Ten zgrany duet zapewnia również wsparcie techniczne przy wszelkich pracach manualno – technicznych.


Konrad Śniady – operator, montażysta
Absolwent Państwowej Wyższej SzkołyFilmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na Kierunku: Reżyseria Filmowa, Specjalność: Montaż Filmowy.
Stypendysta rektora dla najlepszych studentów. W trakcie studiów był autorem montażu wielu filmów krótkometrażowych, zarówno dokumentalnych, jak i fabularnych. 
Reżyserował również własne filmy krótkometrażowe. Jest autorem i współtwórcą wielu dokumentów oraz realizacji filmowych. Z Connecting Arts and Theatre Dance Company współpracuje od wielu lat, rozwijając działania filmowe i videoarty taneczne. 

Magdalena Michalak – fotografka
Absolwentka Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, oraz Wydziału Operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Wykładowca podstawy fotografii w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W swojej działalności twórczej skupia się na wykorzystaniu intermedialnych środków wypowiedzi artystycznej, takich jak: fotografia cyfrowa i analogowa, wideo, kolaż oraz proces postprodukcji. Swoją drogę zawodową koncentruje na fotografii komercyjnej oraz mody. 
Z Connecting Arts and Thetare Dance Company związana jako twórca fotografii ruchu i tańca.

Pimon Lekler  muzyk, kompozytor
Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. Im H. Wieniawskiego w Łodzi.
Studiował na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Wokalistyki, Teorii Muzyki i Edukacji Artystycznej; Specjalność: Dyrygentura w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Pracuje nowatorskimi technikami kompozytorskimi, tworzy muzykę na żywo do ćwiczeń i improwizacji ruchowych w trakcie zajęć warsztatowych Contemporary Exalt Experience. Jet także głównym kompozytorem i twórcą muzyki do spektakli Connecting Arts and Thetare Dance Company. Skomponował muzykę do ponad 40 filmów krótkometrażowych, filmów animowanych, spektakli i reklam, z których kilkanaście zdobyło liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach takich jak: London International Animation Festival - Indie For You Film Festival in Los Angeles - Shockfest Film Festival in New York - 8th Golden Ger International Film Festival - HorrorConUK in Rotherham, UK - Milano Film Festival - Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Gdynia - Transatlantyk Festival - Moscow Film Festival - ReAnima Festival - Tel Aviv International Student Film Festival. 

Sara Morawska – grafika, animacja, fotografia
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi. Pracuje jako freelancerka, skupiając się wokół nowych mediów - doświadczenie przy tworzeniu teaserów, video promo, niskobudżetowych klipów muzycznych, reklamy. Zajmuje się również oprawą graficzną, motion design oraz tworzeniem identyfikacji wizualnych. Posiada duże doświadczenie jako VJ przy audiovisualnych festiwalach takich jak Light Move festiwal, Domoffon festiwal, L'tronica. W swojej twórczości artystycznej ma na koncie wystawę indywidualną (enter #exodus, Galeria Wschodnia, 2020), tytuł kuratora sztuki (Labirynt, Festiwal Nowej Sztuki, Frankfurt nad Odrą, 2018) oraz wystawy zbiorowe i publikacje.

Paweł Głowaty – aktor
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Aktorskim. Przed okresem studiów związany z teatrem tańca. Brał udział w spektaklach Teatru Navras w reżyserii Artura Stelmaczonka, m.in. “Nijaki, męski, żeński”, “Porywacze ciał”. Współpracował ze studentami i absolwentami Akademii Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Wydział Teatru Tańca. Wziął udział w miniaturze ruchowej w reżyserii Wojciecha Chowańca i choreografii Jana Lorysa, a także w spektaklu “It’s all about bravery” w choreografii Katarzyny Baran, który wyprodukowany został przy współpracy teatru tańca Movytza oraz Skin the cat. Reżyserował także własne spektakle jak chociażby “Sen Małego Króla, który nigdy nie był Księciem” na podstawie “Obcego” Alberta Camus, który wygrał konkurs Entree organizowany przez chorzowski Teatr Rozrywki. Tam w ramach rezydencji wyreżyserował spektakl “Lodowy Pałac” na podstawie “Pałacu lodowego” Terjei Vesaasa. W trakcie studiów współpracował także z Marcinem Brzozowskim oraz innymi studentami przy spektaklu “Technika punktu świetlnego” na podstawie tekstów Philipa - Dimitri Galasa. Spektakl ten odniósł sukcesy na festiwalach w Mołdawii i Rumunii. Współpracuje z Teatrem Chorea, angażując się w produkcję spektaklu “Tragedia Jana” w reżyserii Waldemara Raźniaka. Spektakl ten został laureatem programu Teatr Polska, a także zdobył Złotą Maskę w sezonie 2018/2019. Aktor gościnny Teatru Narodowego w Warszawie.

Anna Orłowska-Sulikowska – grafik
Absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Gdańskim i Grafiki Projektowej na Akademii Sztuk Pięknych, także w Gdańsku. Zajmuje się grafiką reklamową, ilustracją oraz retuszem zdjęć. Autorka  logo oraz plakatów stworzonych dla Connecting Arts and Theatre Dance Academy. W pracach, które tworzy, jej głównym źródłem inspiracji jest ruch i taniec oraz jego nieprzewidywalność, będący niekończącą się inspiracją w tworzeniu plakatów, ale także w samej grafice artystycznej i fotografii.Witold Jurewicz – pedagog, koordynacja i technika Nauczyciel tańca, choreograf, reżyser, performer, ruchmistrz, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi ( kierunek: choreografia ), SAK w Kaliszu i kursów instruktorskich w całym kraju. W latach 1992-2008 dyrektor artystyczny Międzynarodowych Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu. Założyciel, dyrektor artystyczny, choreograf i reżyser Teatru Tańca ALTER ( od 1985r ).Juror na licznych Festiwalach i przeglądach tańca w całym kraju oraz wykładowca i prowadzący warsztaty i lekcje tańca w Polsce i za granicą. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień dla Teatru Tańca ALTER na licznych Festiwalach Tańca odbywających się w kraju. Współpracuje z Comnecting Arts and Thetare Dance Company jako pedagog techniki autorskiej, koordynacja i technika.

Sebastian Flegiel – pedagog, contact improvisation
Inżynier, filozof, ruchowiec, podążający wieloma ścieżkami.
Dyplomowany instruktor tańca, performer, certyfikowany masażysta oraz adept Aikido. Nieustannie poszukujący możliwości w motoryce ruchu. Zafascynowany anatomią, dynamiką i energetyką ruchu. Jego zrozumienie ruchu i tańca stało się syntezą i sumą wszystkich technik.
Wszechstronne doświadczenia ruchowe stało się materiałem dydaktycznym w przestrzeni teatru tańca i contact improvisation. Z Connecting Arts and Thetare Dance Thetare związany jako pedagog conact improvisation oraz prowadzący jam session.

Michał Strugarek  dj, tancerz, choreograf, producent muzyczny, fotograf
Swoją selekcję miał szansę prezentować w przeróżnych środowiskach i sytuacjach. Począwszy od grania w klubach, kończąc na jamach improwizacyjnych podczas festiwali tańca współczesnego. Jako producent muzyczny, tworzy muzykę do spektakli teatralnych. Michał traktuje jam improwizacyjny jak spektakl, gdzie odbywa się dialog pomiędzy: tancerzami, przestrzenią, a muzykiem/dj'em. Ten dialog pozwala na zbudowanie unikatowej dramaturgii całego wydarzenia.


Jaustyna Jaszczyk – edukatorka filmowa, założycielka MAGAZYN
Absolwentka Instytutu Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Filmoznawsto i Wiedza o Mediach. Pracowała przy organzacji festiwali filmowych min.: (Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej „Kamera Akcja”, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych „CamerImage”, Se-Ma-For Film Festiwal.
Edukatorka filmowa, prowadząca warsztaty dla dzieci i młodzieży z ramienia Filmoteki Narodowej.
Grafik działający w przestrzeni artystycznej. Aktywistka działająca na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt i ekologii.
Założycielka autorskiej kawiarni - MAGAZYN CAFFE. Z Connectig Arts And Thetare Dance Company związana jako edukator oraz dostawca cateringu przy festiwalach i wydarzeniach artystycznych.

Celina Przyklęk 
Studentka IV roku Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej, im. L.Schillera, na Wydziale Reżyserii, Specjalność: Montaż Filmowy. Na swoim koncie ma krótkie formy fabularne, dokumentalne i videoartowe. Oprócz montażu, zaczyna działać w reżyserii dokumentów, teledysków, realizacjach internetowych programów kulturalnych. Jej szczególnym zainteresowaniem jest fotografia reportażowa. Z Connecting Arts and Thetare Dance Company związana jako fotograf oraz autor krótkich filmów tanecznych i videoartów.

Anna Wojtunik – grafik
Autorka projektu naszej strony internetowej.